HAKKIMIZDA

EXPECT MORE THAN COFFEE.

Veranda Coffee & Breakfast uzun bir hayal serüveninin somut hali olarak nihayet karşınıza çıktı. Yıllardır gezmeyi ve yeme – içmeyi çok seven bir çift olarak bizi etkileyen güzellikleri, bizce eksik olan detayları da ekleyerek küçük bir mekanda sizlerle buluşturmaya çalıştık. Ne kadar başarılı olduğumuza ise siz dostlarımız karar verecek. Dostlarımız diyoruz çünkü kimse bizim müşterimiz değil. Yüzünüzde gördüğümüz bir tebessüm, içmiş olduğunuz kahvenin maddi değerinden çok daha önemli bizim için.  Bu sebeple küçük mekanımızı aile sıcaklığında işletiyoruz. İsteyen dostlarımıza Veranda hatırası fotoğraflar çekip gönderiyoruz. Hiçbir dostumuzu ikramsız göndermemeye özen gösteriyoruz. Hareketli, yüksek sesli müzikler yerine daha soft, jazz, slow  parçaları kısık sesle yayınlıyoruz ki, kimse muhabbet ederken bağırmak zorunda kalmasın. İşletmemizin bu havasının korunması için alkol satışı yapmıyoruz. Biz alkol olmadan da boğazın tadını çıkarıp  keyif alınabileceğine  inanıyoruz.

Menüde yer alan tüm ürünlerde 1. Sınıf malzemeleri kullanılıyoruz. Tatlılarımız seri üretim yapan imalathanelerde değil konusunda uzman ustalarımız tarafından sadece bizim için üretiliyor. Tatlı reyonumuzda uzun süre ürün tutmama konusunda katı bir kural uyguluyoruz. Kahvelerde kullandığımız çekirdekler için bir dünya markası olan ve aromasından her zaman emin olduğumuz Lavazza’ yı seçerken Türk Kahvesinde yılların değişmeyen tadı Kuru Kahveci Mehmet Efendi’ nin kahvelerini kullanıyoruz. Kahvaltılıkların tamamı sipariş verildiği an hazırlanıyor. Önceden hazırlanmış, beklemiş ürünlerin tabağa konmasına izin vermiyoruz. Bitki çaylarımızda hazır sallama diye tabir edilen içecekler yerine tamamen doğal olan bitkinin kendisini kullanıyoruz ayrıca demini dilediğiniz gibi ayarlaya bilmeniz için French Press ile servis ediyoruz.

Her şeyin giderek sanallaştığı günümüzde haberleri internetten okumak yerine günlük gazetelerden kağıda dokunarak okumayı tercih ediyoruz. Bu yüzden kitaplığımızın bir köşesini günlük gazetelere ayırdık. Kalan kısmını da güncel dergiler ve farklı türlerden kitaplarla doldurduk. Ve fark ettik ki hepimiz okumayı çok özlemişiz.

Küçük bir hatırlatma yapmak isteriz. Ufacık bir dükkandan yola çıkan Veranda’nın büyümesi ve zincirine yeni halkalar eklemesi  adına düşünceleriniz bizim için çok ama çok önemli. Lütfen iletişim bilgilerimizden Veranda ile ilgili her türlü görüş,öneri, şikayet, eleştiri, takdir kısaca aklınızdan ne geçerse bize çekinmeden iletin. Mümkün olan en kısa zamanda değerlendirilip ilgili konuyla alakalı tarafınıza dönüş yapacağız. Ayrıca aldığımız olumlu tepkilerden yola çıkarak  Veranda Coffee & Breakfast ailesinin bir halkası olmak isteyen dostlarımıza belirli kurallar eşliğinde yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.